Ready Cosplay Go

Yeni Konsept Cosplay Yarışması

Yarışma Başvuruları Başladı! “Ekranların en iyi Cosplayer’ı”
Başvuru 64 Aday ile sınırlıdır.

Adaylar farklı cosplay’ler ile katılım sağlamak isterlerse eğer; en fazla 2 kez ve 2 farklı cosplay ile yarışmaya katılım yapma hakkına sahiptir.

Her hafta programda en fazla 8 aday yarışacaktır.

Rasgele eşleştirilen 2 yarışmacı eleme turlarında yarışacaklardır. Sosyal medya üzerinden yapılacak olan halk oylamasının sonuçlarına göre kazanan bir yarışmacımız bir üst tura geçecektir. Diğer yarışmacımız elenmiş olacak ve Elenen yarışmacılar listesinde yerini alacaklardır.

Bir üst tura çıkan yarışmacılar isterlerse yeni tur için yarışmaya aynı kostüm ile çekilmiş yeni bir video daha gönderebilirler. Göndermek istemezlerse önceki videoları yarışmanın bir sonraki turunda da kullanılır.
Yarışmadan çekilen veya başka durumların ışığında elenen yarışmacıların yerine Organizasyon komitesi bir önceki turda elenen adaylardan birini yarışmaya dahil etme hakkına sahiptir.

Katılım Şartları

1. 18 Yaş altındaki yarışmacı adayları ebeveynlerinin onayı olmadan katılım sağlayamazlar.

2. Yarışmacıların yarışmaya katılmak için kullandıkları kostümler kendilerine ait olmalı, kiralık kostüm olmamalıdır. Daha önceden başka bir kostüm yarışmasında derece kazanmamış bir kostüm olmalıdır. Evreni ve karakter özellikleri bilinebilecek, özgün tasarım olmayan kostümler olmalıdır.

3. Yarışmacı adayları yarışmaya katılım için kullanmak istediği cosplay ile bir cosplay videosu çekmeli ve yarışmamıza göndermelidir. Bu videonun uzunluğu 60 ile 90 saniye arası uzunluklarda olmalıdır. Videonun içeriğinde kostümün detayları, karakter canlandırması ve/veya koreografi bulunmalıdır.

4. Yarışmacı adayları yarışmaya katılım için ayrıca 30 ile 60 saniye arası uzunlukta kendi tanıtım videolarını çekmeli ve yarışmamıza göndermelidir. (isim – soy isim – karakter tanıtım – cosplay geçmişi – şehir – yaş – okul – vb.)

· Toplam video uzunluğu en az 90 saniye en fazla 150 saniye olabilir.

· Çekimler yan ve en az 1080p yapılmalıdır

· Mov ve Mp4 formatları şeklinde çekilmelidir.

5. En Son Tura çıkan 8 Yarışmacımız; finalistlerimiz olarak final gecesinde jürilerimizin karşısında “Ekranların en iyi Cosplayer’ı” olmak için yarışacaktır.

 

Başvuru
İsim Soyisim:
Yaş:
Cep Tel:
İnstagram:
Cosplay Videosu linki  veya
iletisim@modamagazintv.com mail veya wetransfer olarak iletebilirsiniz